News:


On-line televizní zpravodajství

RTVS - Slovenská televize

Rozhlas a televize SlovenskaRozhlas a televize Slovenska (Rozhlas a televízia Slovenska; RTS, resp. RTVS) je slovenská veřejnoprávní, národní, nezávislá, informační, kulturní a vzdělávací instituce, jež poskytuje službu veřejnosti v oblasti rozhlasového a televizního vysílání.

Slovenská televize patří mezi oblíbené TV i v Česku. Přejeme Vám ničím nerušené online vysílání pořadů na programech RTVS1, RTVS2.

 

 

Spustit živé vysílání Jednotky

Spustit online vysílání Slovenské televize - :1

Spustit on-line vysílání Dvojky

Spustit online vysílání Slovenské televize - :2

 

Jestliže se online vysílání Slovenské televize dlouho načítá - snižte si rychlost streamu. Naopak v případě, že chcete sledovat vysílání Slovenské televize - :1, :2 ve vyšší kvalitě, rychlost streamu zvyšte.

 

Ako naladiť televíziu

AKO PRIJÍMAŤ DIGITÁLNE TERESTRIÁLNE VYSIELANIE?

Úspešný prechod z analógového na digitálne terestriálne vysielanie bol v posledných rokoch jednou z priorít Európskej únie. Európska komisia vydala za účelom urýchlenia prechodu základný dokument KOM(2005)204 Accelerating the transition from analogue to digital, na základe ktorého vyzvala členské štáty EU, aby ukončili prechod z analógového na digitálne vysielanie k 1.1.2012.
Slovenská republika, ako riadny člen EU výzvu Rady EU prijala a zapracovala do tzv. digitálnej legislatívy našej krajiny.
V priebehu roka 2011 bol na základe Stratégie prechodu z analógového na digitálne vysielanie schválenej vládou Slovenskej republiky a v súlade so zákonom 220/2007 o digitálnom vysielaní programových služieb, prechod z analógového na digitálne terestrialne televízne vysielanie aj úspešne zrealizovaný.
V súlade s horeuvedeným procesom dnes verejnoprávna televízia vysiela svoje programové služby cestou verejnoprávneho terestriálneho multiplexu so zmluvne definovaným pokrytím 95% obyvateľstva Slovenskej republiky. Kapacita verejnoprávneho multiplexu umožňuje šírenie oboch programových služieb v štandardnom rozlíšení v MPEG-2 , t.j. Jednotka SD, Dvojka SD a súčasne aj programovej služby Jednotka HD. Podmienkou príjmu televízneho signálu vo vysokom rozlíšení je prijímač vybavený kompresným formátom MPEG-4.
Zriadenie digitálneho príjmu DVB-T vysielania závisí od parametrov pokrytia v danej lokalite a typu želaného príjmu (príjem na vonkajšiu alebo izbovú anténu).
Výhodou DVB-T prímu je možnosť prijímať televízne vysielanie na akékoľvek prenosné zariadenie, ktoré takýto typ príjmu podporuje. EBU (Technical Assembly , jún 2013, München) registruje nárast obľúbenosti tabletu pre príjem mediálneho obsahu (typical device for new media consuption) a trend prenosného príjmu (laptop, smartphone...) sa bude ďalej rozvíjať. Druhou veľkou výhodou DVB-T je bezplatný, tzv. FTA (Free-to-air) príjem programových služieb verejnoprávneho terestriálneho multiplexu.
Nevýhodou v porovnaní so satelitným vysielaním je pokrytie DVB-T signálom, ktoré najmä v hornatých oblastiach Slovenska nemusí byť vždy priaznivé.


AKO PRIJÍMAŤ SATELITNÉ VYSIELANIE?

Zriadenie digitálneho satelitného príjmu (DVB-S) vysielania nezávisí od miesta príjmu. Satelitné vysielanie televíznych programových služieb Rozhlasu a televízie Slovenska - Jednotka a Dvojka je možné sledovať na celom území SR.
Na príjem satelitného vysielania je potrebný satelitný prijímač a dekódovacia karta. RTVS Slovenská televízia šíri svoje programové služby cestou satelitného vysielania v štandardnom rozlíšení (SD).
Na prelome januára a februára 2012 sa technické parametre satelitného vysielania zmenili. Spoločnosť Towercom a.s., poskytovateľ uplinkových služieb a satelitnej kapacity, presunula vysielanie na nový transpondér umiestnený na družici Astra 3B (Doposiaľ Astra 3A).
Od divákov si táto zmena vyžiadala preladenie satelitných prijímačov. Išlo o technicky nevyhnutné opatrenie, ktoré sa dotklo tých divákov, ktorí prijímajú televízne vysielanie cez satelit Astra.


Technické parametre satelitu ASTRA 3B :

pozícia: 23,50 východne
frekvencia: 11 836,5 MHz
polarizácia: horizontálna
modulácia: QPSK
FEC: 5/6
Symbolová rýchlosť: 27 500 kS/s

 

Externí odkazy

Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
podmínky.
  • Žádné komentáře nenalezeny

Počasí ČR

Komentáře

Návštěvník - Jurij Klimov - dočasný občan ČR
REAKCE NA VYHOZENÍ NAŠÍCH BRATRŮ Z NAŠÍ ZEMĚ:
OTEVŘENÝ DOPIS DOČASNÉHO OBČANA ČR PREZIDENTU RUSK...
TV BARRANDOV v Joomla článek
Návštěvník - Leoš Jebavý
Dobrý den, reaguji na rozhovor v přímém přenosu biatlonového světového poháru, kdy moderátor a tzv. ...
Česká televize - ČT4 Sport v Joomla článek
Návštěvník - Antonín
dobrý den.jako každý den poslouchám náši stanici ale přinutily jste mě reagovat.na rozdíl od staršíc...
Slovenský rozhlas on-line v Joomla článek
Návštěvník - CS Mini
Nový sport dětské televize CS Mini
CS Mini v Joomla článek
Návštěvník - SKY Poker
Luke Schwartz je jedním z nejlepších online pokerových hráčů všech dob, našel si čas připojit se k n...
SKY Poker v Joomla článek
CZIN.eu   ExactSeek: Relevant Web SearchOvěření PageRank - Checking Icon   Real Time Web Analytics


Free Listing


Podivej Se EU - Blog Directory OnToplist.com

Active Search Results

Podivej Se EU | Web-recenze - hodnocení webů zdarmaLinkovník

[netinsert=0.0.1.9.3.1]

Florence Real Estate Team Directory & Article Directory

Add Website Free

Web Directory

LivescoreFree Search Engine Submission
Top UK Bookmakers b.betroll.co.uk betfair
How to get bonus http://l.betroll.co.uk/ LB