News:
Подробнее на сайте: https://dashnews.ru https://unonews.ru https://foremostnews.ruhttps://stacknews.ruhttps://newsplain.ru https://newsdeliver.ruhttps://hundrednews.ruhttps://newsfire.ru
https://principalnews.ruhttps://allnightnews.ruhttps://mirrornews.ruhttps://newsentire.ruhttps://newsdone.ruGo to top of page
https://newscatch.ru https://bundlenews.ru


Jak přijímat pozemní digitální vysílání (DVB-T)?

Jak na to - nastavit online programy

Pro rozhodování je důležité, kde budete digitální vysílání sledovat.

Při volbě přijímače pro digitální vysílání je nejdříve třeba zodpovědět otázku, kde budete vysílání sledovat. Pokud je to obývací pokoj v němž máte televizní obrazovku, pak nejvhodnější je klasický set-top box nebo IDTV. Pokud je to spíše pracovna s osobním počítačem a monitorem nebo notebookem, pak je vhodnější PCI karta nebo USB modul.

 

Technologie digitálního vysílání

Jak funguje DVB-T?

DVB-T je principielně odlišný způsob přenosu obrazu a zvuku k divákovi než dosud. Jednotlivé složky vysílání jsou přenášeny v digitální podobě. Televizní obraz a jeho zvukový doprovod je zdigitalizován a spolu s přidruženými datovými službami (Teletext, VPS, WSS) je přenášen společným datovým kanálem v podobě tzv. multiplexu.

Co je to multiplex?

Aby bylo možné zakódované obrazové a zvukové signály šířit společným datovým kanálem, je třeba je nějakým způsobem sloučit dohromady. Toto „sloučení“ se nazývá multiplexování a za úkol ho má zařízení zvané multiplexer. Výsledný datový tok je pak nazýván multiplexem. Multiplex obvykle obsahuje 4 až 6 televizních programů podle toho, jaká kvalita reprodukce je požadována.

Proč je digitální vysílání zpožděné oproti analogovému?

Při digitálním vysílání se často používá technologie zvaná statistický multiplex. Statistický multiplex je technologie, která nabízí optimální přizpůsobování kvality vysílaného programu jeho nárokům. Jednoduše řešeno, pořad, který momentálně potřebuje, díky složitosti obrazové scény velké rozlišení, si „půjčí“ potřebnou šíři kanálu od programu jiného, kde jsou momentálně nízké nároky na zpracování obrazu.

Co znamená pojem digitální kvalita?

Pojem „digitální kvalita“ je diskutabilní. U digitálního vysílání může provozovatel zvolit jaký stupeň komprese pro obraz a zvuk svého programu zvolí. Čím nižší míra komprese, tím lepší kvalita obrazu a zvuku, ale program si vyžádá větší datový tok. Protože za každý vysílaný bit platí televizní stanice distribuční společnosti, je nastavení míry komprese vždy kompromisem mezi finančními náklady a kvalitou programu.


 

Set-top box nebo raději digitální televizor (IDTV)?

Výrobci doprodávají analogové televize, ale většina z nich je již připravena uvést na trh digitální verze svých výrobků. Nevýhodou set-top boxu je další krabička ve vašem obývacím pokoji a další ovládání na vašem stole, výhodou pak nízká cena a tudíž malá investice při koupi novějšího, lépe vybaveného přístroje.


Set Top BoxSet-top box

Set-top box je možné dokoupit ke každému televizoru. Přístroj se zapojí mezi anténu a televizor, přijímá digitální vysílání a převádí je na signál s nímž si již dokáží poradit všechny televizory.

K přístroji není nutné kupovat speciální anténu. Záleží však také na příjmových podmínkách ve vaší oblasti. Nejdůležitější je při koupi set-top boxu způsob jeho připojení k televizoru, pokud nemá váš televizor SCART konektor, budete potřebovat set-top box s modulátorem.

 


IDTV - Integrovaný digitální televizorIntegrovaný digitální televizor a kombinované televizory

Integrovaný digitální televizor (IDTV) umožňuje po připojení k anténě přijímat digitální vysílání bez jakéhokoliv dodatečného zařízení.

Většina současných IDTV jsou konstruovány jako kombinované televizory umožňující příjem digitálního i analogového televizního vysílání.

 

 

 


Přenosný přijímačPřenosný přijímač

Pozemní digitální vysílání výrazně sníží nároky na velikost a nasměrování televizních antén a umožní také tzv. diverzitní příjem, příjem na několik nezávislých antén. Tyto vlastnosti jsou předpokladem výroby malých přenosných přijímačů.

Existuje také specializovaný systém digitální televize pro mobilní telefony (Digital Video Broadcasting for Handhelds - DVB-H).

 

 


PC kartyKarta pro příjem a záznam televizního vysílání na osobním počítači

Signál je možné přijímat prostřednictvím přídavné DVB-T karty. Ta po zapojení do počítače umožňuje sledovat televizní vysílání na monitoru, nahrávat pořady na pevný disk a využívat i další služby digitálního vysílání.

Pro notebooky a přenosný příjem jsou k dispozici přístroje, které se k počítači připojují přes USB nebo DVB-T adaptéry ve formě PCMCIA karet.

 

 Autopřijímač - palubka a displejPříjem v pohybujícím se dopravním prostředku

Díky svým vlastnostem může být DVB-T vysílání přijímáno i v pohybujících se dopravních prostředcích.

Nabízí se zde možnosti integrace DVB-T s navigačními systémy, případně využití DVB-T pro zvýšení komfortu cestujících veřejnou dopravou.

 

 

Top UK Bookmakers b.betroll.co.uk betfair
How to get bonus http://l.betroll.co.uk/ LB