News:

Seznam míst na mapě

Подробнее на сайте: https://hotsnews.ru https://prime-pc.ru
https://flarenews.ruhttps://estascredit.ru https://automobyle.ru https://leadingnews.ruGo to top of page https://topallnews.ruhttps://holdnews.ru https://priornews.ruhttps://news101.ruhttps://maincredit.ruhttps://ultimnews.ru https://pc-room.ruhttps://newshead.ruhttps://newsexplore.ru
Super User  |  Zobrazení: 1170

Athens - Greece   

(Hlavní město | Capital)

         0


Athény (česky také Atény, řecky Αθήνα [aˈθina]) jsou hlavní město Řecka. Rozkládají se na poloostrově Attika poblíž Sarónského zálivu. S okolními městy, jako je například přístav Pireus, vytvářejí aglomeraci čítající přes 4 miliony obyvatel. | Athens (/ˈæθɪnz/; Greek: Αθήνα, Athína [aˈθina], Ancient Greek: Ἀθῆναι, Athênai) is the capital and largest city of Greece. Athens dominates the Attica region and is one of the world's oldest cities, with its recorded history spanning over 3,400 years and its earliest human presence starting somewhere between the 11th and 7th millennium BC.

Super User  |  Zobrazení: 1158

Berlin - Germany   

(Hlavní město | Capital)

         0

Berlín (německy Berlin) je hlavní město a zároveň i spolková země Spolkové republiky Německo. Hlavním městem Německa se stal roku 1991 a od sjednocení Německa (a tím i obou částí města) Berlín patří k největším městům v Evropě a je druhým největším městem Evropské unie.

Berlin (/bɜːrˈlɪn/, German: [bɛɐ̯ˈliːn]) is the capital and the largest city of Germany as well as one of its 16 constituent states. With a steadily growing population of approximately 3.7 million, Berlin is the second most populous city proper in the European Union behind London and the seventh most populous urban area in the European Union. Located in northeastern Germany on the banks of the rivers Spree and Havel, it is the centre of the Berlin-Brandenburg Metropolitan Region, which has roughly 6 million residents from more than 180 nations. Due to its location in the European Plain, Berlin is influenced by a temperate seasonal climate. Around one-third of the city's area is composed of forests, parks, gardens, rivers, canals and lakes.

Super User  |  Zobrazení: 5558

Břeclav   

(Město - City)

         0

Břeclav (německy Lundenburg, polsky Brzecław, maďarsky Leventevár, do roku 1925 oficiálně a v místním nářečí Břeclava) je město v Jihomoravském kraji, 52 km jihovýchodně od Brna na řece Dyji, poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem. Má rozlohu 77,11 km² a žije zde přibližně 25 tisíc obyvatel. Břeclav je důležitým hraničním přechodem a železniční křižovatkou mezinárodního významu.

Břeclav (Czech pronunciation: [ˈbr̝ɛtslaf]; German: Lundenburg; Hungarian: Leventevár) is a town in the Moravia, South Moravian Region, Czech Republic, approximately 55 km southeast of Brno. It is located at the border with Lower Austria on the Dyje River. The nearest town on Austrian territory is Bernhardsthal. Břeclav also lies 10 km northwest of the Slovak border at Kúty and 100 km north of the Austrian capital city Vienna.

Super User  |  Zobrazení: 1169

Brno - BVV - Veletrhy a výstavy   

(Město - City)

         0

Veletrhy Brno jsou organizátorem významných mezinárodních výstav a veletrhů. BVV jsou největší veletržní správou ve střední Evropě. | Trade Fairs Brno are the organizers of major international exhibitions and fairs. BVV is the largest fair in Central Europe.

Super User  |  Zobrazení: 4662

Dublin

(Hlavní město | Capital)

         0

Dublin [dablin], (irsky Baile Átha Cliath [baljaklije]), je hlavní a největší město Irska. Má rozlohu 114,99 km² a čítá 495 781 obyvatel (2002); celá aglomerace (Greater Dublin Area) pak zahrnuje asi 1,2 milionu obyvatel.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 4609

Helsinky

(Hlavní město | Capital)

         0

Helsinky (finsky Helsinki, švédsky Helsingfors) jsou hlavní a největší město Finska. Jde o největší finský přístav. Byly založeny roku 1550. Jejich centrum leží na malém poloostrovu ve středu Finského zálivu, ale patří k nim ještě poměrně velké území směrem na východ. Rozkládají se na 715 km² a mají asi 601 035 obyvatel.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 1137

Jižní pól - Antarktida - South Pole   

(Památky a zajímavá místa - Sights and places of interest)

         0

Antarktida je pátý největší kontinent. Zároveň je tak pojmenována jižní polární oblast rozprostírající se kolem jižního pólu Země. Krajina i podnebí jsou v Antarktidě natolik drsné, že se tu žádní lidé nikdy neusadili natrvalo. Jedinými obyvateli jsou vědci, kteří zde pobývají na expedicích. | Antarctica is the fifth largest continent. At the same time, the southern polar region spans the southern pole of the Earth. Climate and climate are so harsh in Antarctica that no people have ever settled here. The only inhabitants are scientists who are staying here on expeditions.

 

Super User  |  Zobrazení: 4652

Kyjev

(Hlavní město | Capital)

         0

Kyjev (ukrajinsky Київ, Kyjiv [ˈkɪjiw]; rusky Киев, Kijev) je hlavní a největší město Ukrajiny, správní středisko Kyjevské oblasti. Město leží na řece Dněpr v severní části země. Zaujímá rozlohu 827 km² a čítá 2 718 100 obyvatel (2007), včetně aglomerace pak přes 3 miliony obyvatel. Kyjev je kulturní a hospodářské centrum země, dopravní křižovatka a centrum elektrotechnického průmyslu. Pro svou starobylost bývá nazýván „matkou ruských měst“.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 5498

London - England   

(Hlavní město | Capital)

         0

Londýn (anglicky London) je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Produkuje 20 % HDP Spojeného království a londýnská City je jedno z největších světových obchodních center.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 4964

Minsk

(Hlavní město | Capital)

         0

Minsk (bělorusky: původně: Менск (do roku 1939); oficiálně: Мінск; ukrajinsky: Мінськ; rusky: Минск; polsky: Mińsk (Litewski)) je hlavní a největší město Běloruska. V Minsku žije na ploše 307,9 km2 1 800 000 lidí (2007). Město se administrativně dělí na 9 obvodů (rajónů). Hustota zalidnění činí asi 7 030 obyvatel na 1 km2. Město je hlavním hospodářským i kuturním centrem Běloruska a sídelním městem Společenství nezávislých států.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 1183

Moscow - Moskva - Russia   

(Hlavní město | Capital)

      0

Moskva (rusky Москва) je hlavní město Ruska s celkem asi 11 551 930 obyvateli (2011), žijícími na ploše o rozloze 1 091 km². Je tak jedním z největších měst v Evropě, spolu s Londýnem a Berlínem.

Moscow (/ˈmɒskoʊ/ or /ˈmɒskaʊ/; Russian: Москва́, tr. Moskva, IPA: [mɐˈskva]) is the capital and most populous city of Russia, with 12.2 million residents within the city limits and 17.1 million within the urban area. Moscow has the status of a Russian federal city.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 4892

New York - Manhattan   

(Město - City)

         0

Manhattan je jeden z pěti newyorských městských obvodů (anglicky: boroughs, společně s Brooklynem, Bronxem, Queensem a Staten Islandem). Zároveň je územně shodný s okresem New York (anglicky New York County) amerického spolkového státu New York. | Manhattan is the most densely populated borough of New York City, its economic and administrative center, and its historical birthplace. Locally it is often referred to simply as The City.

Super User  |  Zobrazení: 4679

New York - Times square   

(Město - City)

         0

New York (oficiálně The City of New York, v běžném užívání jen New York nebo New York City) je nejlidnatější město Spojených států a jeho metropolitní oblast patří mezi nejlidnatější na světě. | The City of New York, often called New York City or simply New York, is the most populous city in the United States. With an estimated 2016 population of 8,537,673 distributed over a land area of about 302.6 square miles (784 km2), New York City is also the most densely populated major city in the United States.

Super User  |  Zobrazení: 4626

Oslo

(Hlavní město | Capital)

         0

Oslo [v norštině čti Ušlu nebo Ošlo (dříve Christiania a Kristiania)] je hlavní město Norska a správní město kraje Akershus a Oslo. Jeho současný název je odvozen podle odborníků buď z výrazu "áss lo" (boží planina) ve staronorském jazyce norrøne nebo výrazu "ansu lo" (planina nad ústím řeky) z jazyka urnordisk.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 1195

Paříž - Paris   

(Hlavní město | Capital)

         0

Paříž (francouzsky Paris) je hlavní a zároveň největší město Francie. Je současně i správním centrem regionu Île-de-France, zahrnujícího Paříž a její předměstí, a současně sama tvoří jeden z departementů (fr.: département de Paris).

Paris (French pronunciation: ​[paʁi]) is the capital and most populous city in France, with an administrative-limits area of 105 square kilometres (41 square miles) and an official population of 2,206,488 (2015).

Super User  |  Zobrazení: 4383

Riga

(Hlavní město | Capital)

         0

Riga je hlavní město Lotyšska. Leží při ústí řeky Daugavy (Západní Dviny) do Rižského zálivu Baltského moře. Má rozlohu 307 km² a s více než 700 tisíci obyvateli je největším městem Pobaltí. Slouží jako kulturní, vzdělávací, politické, obchodní a průmyslové středisko širokého okolí, plní i důležitou tranzitní roli mezi západními státy a Ruskem.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 1286

Sněžka - 1602 m   

(Památky a zajímavá místa - Sights and places of interest)

         0

Sněžka je se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou Hraničního hřebenu Krkonoš, Sudet, Čech i celého Česka. Je to významná dominanta východní části Krkonoš. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou sedačková lanovka. Severní, polská strana spadá do údolí řeky Lomničky, jižní část do Obřího dolu, západní do Úpské rašeliny a východní přecházejí v Obří hřbet.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 1182

Špindlerův Mlýn   

(Město - City)

         0

Špindlerův Mlýn je významné turistické středisko v Krkonoších. Město Špindlerův Mlýn má přibližně 1400 obyvatel a rozlohu 7690,91 ha. Špindlerův Mlýn leží v nadmořské výšce 575 – 1555 m v Krkonoších. Nejvyšším bodem obce je Luční hora, druhá nejvyšší hora České republiky. Špindlerův Mlýn má ideální podmínky pro zimní sporty. Lyžařské a běžecké tratě jsou v provozu až 5 měsíců v roce. Profesionálně upravované sjezdové tratě různého druhu obtížnosti jsou v celkové délce 25 km.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 4584

Split   

(Město - City)

         0

Split (italsky Spalato) je město ve střední Dalmácii na chorvatském pobřeží Jaderského moře. S 210 000 obyvatel druhé největší město Chorvatska a správní středisko Splitsko-dalmatské župy.


Split is the second-largest city of Croatia and the largest city of the region of Dalmatia. It lies on the eastern shore of the Adriatic Sea and is spread over a central peninsula and its surroundings. An intraregional transport hub and popular tourist destination, the city is linked to the Adriatic islands and the Apennine peninsula.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 4554

Stockholm

(Hlavní město | Capital)

         0

Stockholm [stokholm] (latinsky Holmia) je hlavní a zároveň i největší město Švédska a kraje Stockholm (Stockholms Län). Leží na východním pobřeží mezi jezerem Mälaren a Baltským mořem. Počet obyvatel se pohybuje okolo 670 000 (1990) a 761 721 (2004). Stockholm je důležitým obchodním a průmyslovým centrem Švédska. Ve Stockholmu sídlí švédská vláda a parlament, je také sídlem hlavy státu – krále.


Read more ...

Top UK Bookmakers b.betroll.co.uk betfair
How to get bonus http://l.betroll.co.uk/ LB